Erősen veszélyeztetett
A mélytengeri szigetek, a Bangkaru és Simeulue szigetlánca, az egyik utolsó menedék-, és fészkelőhely a kritikusan veszélyeztetett teknősök és számos ott élő madárfaj számára. Az EcosystemImpact alapítvány ezen szigetek vad természetének fenntartására törekszik egy olyan stratégián keresztül, ahol a vállalatok, az emberek és a természet közösen prosperál.
Bangkaru Ranger Projekt
A tengeri teknőstojások orvvadászatának kulturális gyökerei vannak Indonéziában, ahol a tojásokat helyi finomságoknak tekintik és emellett ingyenes és könnyen megszerezhető ételforrás. Bangkaru az egyetlen sziget Indonéziában, ahol a zöld teknősök egész évben minden éjjel fészkelnek illetve fontos kikeltőhely a Leatherback és Hawksbill teknősök számára is.
Az EcosystemImpact hat biztonsági őrből áll, akik folyamatosan védik Bangkaru-t és Indonézia állatjóléti ügynökségét, a BKSDA-t. Mielőtt létrehozták a Bangkaru Ranger programot, az orvvadászok napi 1500 tojást vettek el. 2016 óta az EcosystemImpact és partnerei 0%-ra csökkentették az orvvadászatot.
Korallzátonyok helyreállítása
Délkelet-Ázsiában, a tengeri biológiai sokféleség globális központjában, a korallzátonyok több mint 80%-át veszélyeztetettnek tekintik. 2019-ben az Ecosystem Impact egy kis, közösségi alapú projektet indított a Simeulue korallzátonyok védelmére és helyreállítására. Hat halászt és búvárt választottak és képeztek ki arra, hogy megértsék a zátonyok fontosságát megőrzés és fenntartás szempontjából. Jelenleg öt helyszínen korall iskolákat építenek Simeulue és annak külső szigetein.
Csatlakozz az EcosystemImpact-hez egy csodás utazáson a Bangkaru-szigetre ezzel a rövidfilmmel, amelyet díjnyertes fotóriportereink, Paul Hilton és Alex Westover készítettek…
Ez csak egy példa azokra a projektekre, amelyeket a Lush az egész világon keres és támogat. Gabbi Loedolff, a Lush & Regenerative Fund koordinátora, megjegyezte: ”Csapatként folyamatosan dolgozunk azon, hogy kreatív megoldásokat találjunk összetett problémákra, és áttekintsük azokat az általunk felhasznált alapanyagokat, hogy támogassuk célunkat egy regeneratív kapcsolati háló kiépítésére. Közvetlenül együtt akarunk működni beszállítóinkkal és termelőinkkel, ahol csak lehetséges , hogy egy olyan rendszert hozzunk létre, amely méltányos részesedést biztosít az emberek, állatok és a bolygó számára.. ”
A Lush a kezdetektől fogva szorosan együttműködött az Āluān-nal. Nemcsak a fenntartható, nyomon követhető, biogazdálkodásban tanúsított kókuszdióolaj fő vevőjeként, hanem a kókuszdió-ültetési kísérleti program finanszírozójaként is, amelynek partnereit most kibővíteni kívánják. Ázsia egész területén a kókuszdió-ipar veszélyben van az öregedő fák miatt. A pálmaolajjal ellentétben a kókuszdió többnyire kistermelők tulajdonában van, akiknek nehéz befektetni a jövőbe. Az elmúlt 2 hónapban 5000 kókuszdiót ültettek, és a következő két évben 169 000 ültetést terveznek.
Az EcosystemImpact-ről: www.ecosystemimpact.com
Az Āluān-ról: www.aluan.co
Az āluān és EcosystemImpact egy időben jött létre. Valódi példák arra, hogy mi minden lehetséges bolygónk gyógyítására és az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak elérésére. Olyan modellt állítanak, amely valóban magában foglalja a fenntarthatóság valamennyi pillérét (társadalmi, környezeti, gazdasági), és megoldásokat kínál a globális kihívásokra, például az éghajlat-változásra és a biodiverzitás csökkenésére.