Előkelő találkozóhely
“A II. kerületi önkormányzattól 2006-ban vette át a családom az épületet, amely akkor már évek óta üresen állt”-kezdte Haris Gergely.
“Végül hosszas pereskedés után 2016-ban elkezdődtek, és közel három éven át tartottak a felújítási, bővítési munkálatok. Szerettük volna visszahozni az épület eredeti, neoreneszánsz hangulatát, és visszaadni a budai polgárok előkelő találkozóhelyét.”
A kastélyt annak idején a Budai Polgári Lövész Társaság emeltette, de a lövészet mellett nagy hangsúlyt kaptak az épületben a társasági terek, köztük egy bálterem, egy kaszinó, és egy étterem. Több uralkodó is látogatta a helyet, egy alkalommal a magyarok kedvelt királynéje, Erzsébet osztrák császárné nyitotta a táncot a bálteremben. Az épületet 1932-ben kibővítették, majd a szocializmus éveiben a Magyar Honvédelmi Szövetség tulajdonába került.
A ház akkor elvesztette varázsát, a bálteremből lőszerraktárat és irodákat alakítottak ki. 1990-ben a terület ismét a Lövész Egyesülethez, majd egy vállalkozó kezébe került, végül ’98-ban az önkormányzat tulajdona lett. Onnantól fogva 20 éven át kísértetek lakták, mígnem visszanyerte régi pompáját.
“Az volt a célunk, hogy létrehozzuk Budapest társasági életének megkerülhetetlen központját, amelynek neve összeforr a minőséggel és felejthetetlen élményeknek ad otthont. A családi hagyományokat ötvöztük a nemzetközi tapasztalatokkal, és mindezt egy modern, mégis történelmi köntösbe öltöztettük.
A kertvendéglő mellett sokoldalú rendezvénytermek kaptak helyet, köztük a renovált bálterem, valamint egy kápolna, egy pezsgőbár, bérelhető lakosztály, és egy hangulatos télikert” – mutatta be a Haris Parkot Gergely.
Maximális biztonság
Bár vendégeket ők sem tudtak fogadni a koronavírus-járvány idején, a kastély, és az ahhoz tartozó 7500 négyzetméteres terület több alkalommal is kiváló forgatási helyszínként szolgált és szolgál a mai napig. Nemsokára pedig ismét elkezdhetik szervezni a rendezvényeket, amelyeken kiemelt hangsúlyt fordítanak az egészségügyi előírásokra.
“Az úgynevezett Meet Safe útmutatót követjük, amely egy átfogó koncepció arra nézve, hogyan biztosítsuk az élő esemény élményét biztonságos és kényelmes keretek között.” – hívta fel a figyelmet a Park tulajdonosa.
A Meet Safe nevű koncepció azt követően született meg, hogy a Special Effects produkciós cég, és dubai székhelyű leányvállalata, a Kraftwerk kreatív ügynökség olyan új, egy széleskörű kutatáson alapuló, nemzetközileg alkalmazható rendezvényszervezési formák megalkotásán kezdett el dolgozni, amelyek alkalmazkodnak a megváltozott körülményekhez, valamint visszaépítik a rendezvényszervezők és az emberek megrendült bizalmát. A koronavírus-járvány ugyanis elsőként kényszerítette térdre a rendezvényszervezői és vendéglátói iparágat, lenullázta több százezer cég bevételét a világon, elvéve ezzel több millió munkavállaló megélhetését. Hazánkban is egyik napról a másikra zárták be az éttermeket, kávézókat, különböző vendéglátó-ipari és idegenforgalmi egységeket. Sokan munka nélkül maradtak, többeket az állami támogatások ellenére is elbocsátottak.
“Mi mind a 32 emberünket megtartottuk. Családként vészeltük át a bezárásokat, és családként készülünk a nyitásra. A telek méretéből adódóan remekül alkalmas arra, hogy a vendégek biztonságos távolságból élvezhessék egymás társaságát, míg dolgozóink mind a konyhában, mind a vendégtérben a higiéniai előírásokat betartva gondoskodnak a vendégek biztonságáról. Az alkalmazottak kötelezően maszkot viselnek, több helyen kézfertőtlenítők kapnak majd helyet, az étteremben pedig érintésmentes, QR kóddal működő étlapot is biztosítunk” – árulta el az üzletember, aki szerint a hosszú bezártság után fontos szerepet kapnak majd a szabadtéri rendezvények, erre pedig kellő felelősséggel kell készülni.
A jövő a hibrid rendezvényeké!
A március 8-a előtti időszakban a rendezvények vagy teljesen átköltöztek az online térbe, tehát vendégek nélkül, pusztán az előadókkal zajlottak az események a technikai személyzet lebonyolításában, vagy ún. hibrid üzemmódban, tehát minimális résztvevővel, gondosan ügyelve a másfél méteres távolság betartására, a maszkviselésre, a folyamatos fertőtlenítésre és szellőztetésre, valamint volt olyan alkalom is, amikor a szervezők-lebonyolítók negatív COVID tesztet kértek a belépés előtt.
A Haris Park több ilyen rendezvénynek is helyt adott, hiszen a Bálteremben “csúcsidőben” 200 vendég is bőven elfér, így ezeket a hibrid rendezvényeket teljes biztonságban tudták lebonyolítani. A Haris Park tárgyalótermeibe pedig alkalom adtán cégvezetők “települtek ki” és szervezték oda a tárgyalásaikat, ahol az épület mindkét oldalán terasz helyezkedik el, tehát a folyamatos szellőztetés és a tisztaság fenntartása mellett, a távolságot tartva tudtak zártkörű találkozókat szervezni, akiknek erre ebben az időszakban szükségük volt. “A hibrid rendezvényekről a szakmában állítják, hogy ez a jövő rendezvénye, hiszen egyszerre lehet személyesen is jelen lenni, de aki távol van vagy egyszerűen még nem érzi időszerűnek egy társasági összejövetelen való részvételt, online is tudja élvezni a rendezvény szakmai részét, az előadásokat, workshopokat. Mindeközben a személyesen jelen lévők kisebb csoportokban, szintén biztonsággal tudnak jelen lenni az őket érdeklő, a ház különböző termeiben zajló eseményeken” – fűzte hozzá Haris Gergely.
A korlátozások enyhítésével kisebb létszámú, üzleti típusú rendezvények megtartásában bár lazítás várható, a hagyományos eseményekhez való visszatérés kérdésében sok szervezet, vállalat még sokáig óvatos lesz. Már közel egy éve a Haris Parkban tartja meg kapcsolatépítő találkozóit az MVÜK Magyar Vállalatvezetők Üzleti Közössége is – nem véletlenül. “A személyes világ ellehetetlenülésével a kapcsolatépítés nem állt meg, gyorsan kellett alkalmazkodni az új helyzethez. A MVÜK első körben hibrid, majd teljesen online rendezvényei, virtuális kerekasztalbeszélgetései a pandémia ideje alatt is hozzásegítették az üzleti közösséget kapcsolataik ápolásához, jó ötletek és inspirációk cseréltek gazdát annak ellenére, hogy nem volt lehetőség a személyes találkozásokra” – mesélte Horváth János, az MVÜK Zrt. vezérigazgatója.
“Meggyőződésem, hogy stratégiai partnerünk, a Haris Park, a legjobb helyszín választás üzleti megbeszélések céljára. A termek, terek változatossága jól rímel tagságunk sokszínűségére, hiszen a magyar tulajdonú kisvállalatoktól a multinacionális cégek vezetőiig mindenki örömmel jön hozzánk.
Az MVÜK rendezvényeinek elsősorban a Haris Park Bálterme ad helyszínt, de a nyári időszakban várjuk az izgalmas kert nyújtotta lehetőségeket is.
A Park, az épület belső design-ja, a gasztronómia, a kényelmes bútorok és a harmonikus színek, mind komfortot és eleganciát nyújtanak a cégek felsővezetői számára, akik MVÜK tagokként látogatják rendezvényeinket” – fűzte hozzá Horváth János.
Tökéletes esküvő
A Haris Parkban megtartható számos eseménytípus között nagy hangsúlyt kapnak az esküvők: a párok itt is maximális biztonságban mondhatják ki a boldogító igent és ünnepelhetik meg egybekelésüket a nyitásokat követően.
“Nálunk a vendégek elégedettsége a legnagyobb elismerés.
A házasodni vágyó párokat angolszász módra várjuk: a pár kellemes napfényben, kora délután húzhatja egymás ujjára a fogadalmi gyűrűt, amit kerti játékok követnek, köztük a csokorhajítás, a vőlegény számára pedig a harisnyakötő-dobás.
A kulináris élvezetek az egész eseményt végigkísérik, az angolszász típusú esküvőknek megfelelően asztalszervizes, minőségi vacsorát szolgálunk fel a pár igényeinek megfelelően. Ezekhez az angolszász hagyományokhoz tökéletesen illik a Haris Park.
Mint mondani szoktam: kettőtől kétszáz főig mindenre fel vagyunk készülve, a rendezvényeket pedig egyéni igények alapján alakítjuk” – mutatott rá Haris Gergely.